Kąpiel w wannie i pod prysznicem, jak się miewają mydła w kostce?

Jeszcze kilkanaście, może dwadzieścia lat temu mydło w kostce było podstawowym środkiem myjącym w wielu naszych domach. Potem, stopniowo zaczęło być wypierane przez płyny i żele do kąpieli. Tradycyjne mydło w kostce nie mogło konkurować cenowo, ani też aplikacyjnie – przemysłowe wytwarzanie płynów i żeli z gotowych produktów jest o wiele tańsze. Pojawiły się mydła tanie, próbujące konkurować ceną, ale nie nadają się one, w mojej opinii, zbytnio do użytku.

Dziś mydła w kostce używane są rzadko do kąpieli, są czasem wręcz produktem niszowym.

Moim zdaniem to właśnie ręcznie robione mydła naturalne w kostce mają to coś, czego naszej skórze obecnie najbardziej brakuje. Nie wysuszają skóry, nie powodują też efektu ściągnięcia, kąpiel jest przyjemnością. Zagadką pozostaje, jak to się dzieje skoro ich pH tak odbiega od pH naszej skóry? Może ta wartość pH nie jest aż tak ważna dla kondycji skóry, ma za to niebagatelne znaczenie dla naszej ochrony przez patogenami….

Polecam mydła w kostce, do mycia rąk i do kąpieli bazujące na naturalnych olejach roślinnych bio i eko. Zarówno do skóry przesuszającej się i wrażliwej jak i do skóry normalnej i przetłuszczającej się. Dobra pienistość, łagodność i efekt nawilżenia dzięki naturalnej roślinnej glicerynie.

Be the first to reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *